Hlavolam zo supermarketu

Autor: Paulina Baloghova | 3.3.2011 o 9:00 | Karma článku: 7,20 | Prečítané:  1802x

Neraz človek zažije situáciu, ktorá ho buď nahnevá, alebo rozosmeje a jeho reakcia je skutočne závislá len od jeho momentálnej nálady. Bola som predvčerom nakupovať a predo mnou pri pokladni sa odohrala scéna, na ktorej som sa usmievala, ešte keď som prišla do práce. Pochytila sa pani s pokladníčkou, obe sa nahnevali, ani jedna nemala pravdu a pravdepodobne o tom doteraz nevedia.

Šlo o to, že v danej predajni mali cenu za olej na štítku nad ním 1,35 €. Zároveň sa na oleje (všetky) vzťahovala zľava 20%. Pani si teda prezieravo vzala dve fľaše. Pri pokladni ale kasa z čiarového kódu načítala cenu 1,45 €, voči čomu sa nakupujúca ohradila. A začal kolotoč - pokladníčka vstala, pokojným vychádzkovým krokom sa vydala na druhý koniec predajne k olejom, aby si osobne pozrela cenovku (tempo jej chôdze výrazne vyjadrovalo, ako je nad vecou a že za zdržanie môžeme my všetci, stojaci pri jedinej fungujúcej pokladni z 10-tich, poďakovať zákazníčke). Keďže zistila, že zákazníčka mala pravdu a na cenovke je skutočne cena o 10 centov nižšia, rovnakým tempom sa vrátila, prešla okolo nás do kancelárie, kde zrejme zavolala vedúcu, aby sa šla pozrieť na ten zázrak. Vedúca to skontrolovala a nariadila, aby zákazníčke vrátili rozdiel medzi cenovkou a nablokovanou sumou. Keďže oleje boli dva, rozdiel bol 20 centov.

V tej chvíli mi bolo jasné, že ak chce pokladníčka panej vrátiť rozdiel cien, nemôže jej dať 20 centov. So záujmom som teda diskusiu sledovala ďalej. Chvíľu sa ešte dohadovali (kupujúcej bolo nutné ešte vysvetliť, že 20% zľava je uvedená na bločku dole na záver celého nákupu) a nakoniec pokladníčka - evidentne popudená, že ju niekto otravuje takou bezvýznamnosťou, ako je 20 centov - panej podala mincu a pani - evidentne popudená, že ju chceli okradnúť a stále si nie istá, že ju vlastne neokradli - odišla. Prišla som na rad ja a až teraz som zistila, aký vnútorný boj zvádzala predavačka, keď môj nákup doslova prehádzala cez čítačku čiarových kódov. S rovnakou urputnou zúrivosťou začala blokovať aj nákup štyroch študentov, ktorí stáli za mnou. Uložila som nákup do tašiek a vytlačila vozík na parkovisku. Skoro som sa zrazila s paňou, ktorá spôsobila tento rozruch. Stála pred dverami a stále prechádzala bloček, akoby ešte vždy nemohla uveriť tomu, že ju neobrali o 0,20 € ...

Moja otázka znie, koľko centov PRESNE mala predavačka vrátiť kupujúcej? Dve fľaše oleja, 10 centov rozdiel za kus v prospech nakupujúcej, 20% zľava na oleje ... Dala jej viac alebo menej, než mala?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?