Prečo využiť pri vianočných nákupoch cashback?

Autor: Paulina Baloghova | 18.11.2013 o 9:00 | Karma článku: 3,34 | Prečítané:  731x

Jednoducho - je to výhodné. Pre všetkých. Vlk sýty a koza celá. Dá sa to? Dnes sa spolu pozrieme, ako využiť možnosti, ktoré sa nám núkajú v podobe vrátenia časti sumy z našich nákupov.

Skúsme to na príklade:

Nech dovolenka stojí 1000€. Máte dve možnosti - buď si ju objednáte priamo v CK, alebo cez tzv. cashback-portál. V každom prípade ju zaplatíte. V druhom prípade Vám ale cashback-portál vráti časť z tejto sumy. Cashbacky sa väčšinou pohybujú vo výške 0,5 - 10%. Bývajú ale aj vyššie, resp. sú uvedené ako fixná suma v Eurách. Predpokladajme, že z tejto CK môžete získať cashback vo výške 5%. Po návrate z dovolenky Vás teda čaká suma 50€, ktoré si jednoducho necháte poslať na účet. Ako hovorí jeden môj kamarát - poteší, bude na kávu.

Cashback vs. zľava

Ešte zaujímavejšia informácia - ak si túto dovolenku vyhliadnem na niektorom zľavovom portáli za 50% ceny - tzn. za 500€ a cashback-portál má tento zľavový server vo svojej databáze, získam stále späť určitú sumu zo zľavy (v tomto prípade jej výšku určuje zľavový portál, nie CK).

Ak má e-shop výpredaj 70%, za jeho tovar zaplatíte 30% a z nich dostanete cashback.

Ľudia sa často pýtajú, či musia zaplatiť viac, keď chcú získať cashback. To je práve tá pridaná hodnota - cena toho, čo si kúpite, sa nemení. Len existuje spôsob, ako z nej ušetriť.

Najväčšie zahraničné portály s takýmto zameraním existujú už 6-8 rokov. Niektoré uvádzajú, akú sumu za ten čas už vrátili klientom. Všetko sú to čísla rádovo v miliónoch Eur! Pri pravidelných nákupoch na webe si tak priemerný užívateľ nechá ročne vrátiť sumu od niekoľkých desiatok až po niekoľko stovák €.

Za aký tovar získam cashback na Slovensku?

Ako som písala - prakticky z čohokoľvek. Veľa napovie, že do takýchto partnerstiev s cashback-portálmi vstúpili mall.sk či Hej.sk. Rovnako asi 60 zľavových portálov. Je pravda, že nie všetky sú uvedené na každom cashback-portále, ale nájdete ich tam väčšinu. Online kníhkupectvá, poisťovne, predajne adrenalínových zážitkov, obchody s topánkami, detskými vecami, elektronikou, cestovné kancelárie, rezervácie leteniek či ubytovania, dokonca predajcovia pneumatík, samozrejme oblečenie a módne doplnky, značkové aj neznačkové hodinky, šperky, predajcovia foto- či audio- techniky, poskytovatelia tematických pobytov, poskytovatelia internetových a webhostingových služieb, online parfumérie, cestovné kancelárie atď.

V zahraničí sa na týchto portáloch objavujú ďalšie veľké mená ako napr. Tesco, eBay, Amazon, Booking.com apod.

V stredu sa pozrieme na to, ako vlastne získať cashback - čo je nutné pre to urobiť.

 

 

 

Vyhlásenie o možnom konflikte záujmov: Autorka pracuje pre spoločnosť BaBar.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Slovensko má potenciál byť jednou z najlepších krajín sveta. Čo sme pre to urobili, aby sa ňou stalo?

DOMOV

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách neuspeli kandidáti reformného združenia.

DOMOV

Lunter: Strava pomohla matke z rakoviny, no šarlatánov neuznávam

Kandidát na župana šarlatánov neuznáva.


Už ste čítali?