reklama

Nechať si vrátiť časť peňazí z nákupu? Ako na to?

Stačia tri jednoduché kroky – a môžete ísť na to. Registrovať, prihlásiť a potom do ľubovôle nakupovať. A – samozrejme – získavať cashback.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)

V predcádzajúcich troch článkoch som sa venovala tomu, čo vlastne cashback je (Ako ušetriť na Vianoce - skúste cashback), kde v rámci slovenského internetu si ho môžete pripísať (Vianoce s cashbackom - kde ho získať) a čo získate, keď ho využijete (Prečo využiť pri vianočných nákupoch cashback). Je načase povedať si, ako na to.

1. Registrácia

Na každom takomto portále sa musíte zaregistrovať. Väčšinou to od vás bude žiadať meno (je jedno, aké), funkčný email a zvoliť si heslo. Portál vám pošle mail s linkom, na ktorý je potrebné kliknúť, alebo ho skopírovať do prehliadača. Tento úkon je potrebný preto, aby sa registračný mechanizmus „uistil", že nejde o robota či o falošnú mailovú adresu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pri registrácii zároveň súhlasíte so všeobecnými obchodnými podmienkami daného webu. Asi najdôležitejšie je, že portály negarantujú pripísanie vášho cashbacku.

Prečo? Ak sa pred nákupom neprihlásite, systém vás neidentifikuje a nedokáže spárovať váš nákup s vaším identifikátorom.

Rovnako keď stornujete objednávku, logicky vám nevzniká nárok na cashback. Preto si portály nechávajú čas, kým vám sumu priznajú na vyplatenie. To, že ste nakúpili, portál vidí a v relatívne krátkom čase (do 24 - 48 hodín) vám pripíše cashback. Ten má však status „čakajúci", „čakajúci na potvrdenie" apod. Po uplynutí času, ktorý určia e-shopy (1 - 2 mesiace) sa tento cashback presunie do kolonky „reálny" alebo „čakajúci na vyplatenie". E-shopy si tento čas nechávajú preto, lebo sa môže stať, že si tovar nevyzdvihnete, alebo ho vrátite či nezaplatíte. Cestovné kancelárie, hotely a letecké spoločnosti dokonca vyplácajú províziu až po absolvovaní daného pobytu či letu. A tak sa vám môže stať, že cashback budete vidieť už v januári, keď si dovolenku objednáte a zaplatíte, ale o jeho vyplatenie môžete požiadať až keď sa z nej v auguste vrátite. Nie je to klamstvo ani zadržiavanie peňazí zo strany cashback-portálu, váš cashback v tomto prípade blokuje daný e-shop.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Rovnako sa môže stať, že e-shop skrachuje (mali sme možnosť to vidieť naposledy napr. pri Shopcity.sk). Pokiaľ vaše peniaze neboli pripísané pred krachom, pravdepodobne ich už neuvidíte.

2. Prihlásenie sa

    Po úspešnej registrácii sa musíte prihlásiť. Je to samozrejme logický krok, ak zvážite, čo som písala vyššie. Ak sa neprihlásite, systém vás nemá ako identifikovať a aj keď portálu príde provízia, nemá ju komu pripísať.

    3. Nákup

      Posledný krok je najpríjemnejší - keď ste už prihlásení, vyberte si obchod a nakúpte. Na tomto mieste je nutné povedať, že cashback-portál je len sprostredkovateľ. Aj keď sa k nim do systému prihlásite, kliknutím na obchod sa dostanete priamo do e-shopu a nakúpite ako zvyčajne. Cashback-portál nevie, čo ste nakúpili, pozná len sumu a výšku svojej provízie.

      SkryťVypnúť reklamu
      reklama

      Nech sa vám teda príjemne cashbackovo nakupuje. V piatok sa pozrieme na pozitíva a negatíva nakupovania s cashbackom.

      Vyhlásenie o možnom konflikte záujmov: Autorka pracuje pre spoločnosť BaBar.sk

      Paulina Baloghova

      Paulina Baloghova

      Bloger 
      • Počet článkov:  18
      •  | 
      • Páči sa:  0x

      "Ego digito, ergo cogito, ego cogito, ergo sum. - Počítam, teda myslím, myslím, teda som." Toto povedal človek, po ktorom je nazvaný súradnicový systém Zoznam autorových rubrík:  JA a internetMatematika vs. športMuži, na ktorých mám slabosťNezaradené

      Prémioví blogeri

      Juraj Hipš

      Juraj Hipš

      12 článkov
      Karolína Farská

      Karolína Farská

      4 články
      Pavol Koprda

      Pavol Koprda

      10 článkov
      Juraj Karpiš

      Juraj Karpiš

      1 článok
      Adam Valček

      Adam Valček

      14 článkov
      reklama
      reklama
      SkryťZatvoriť reklamu